Spor Salon Perde ModelleriEn Şık Salon Perde Modelleri

Modern olmak, en şık olmak derken artık evlerimizin de şık olmasını istiyoruz. Temizlik yaptıktan sonra tüm odalara oda spreyi sıkıp sonra evin odalarını tek tek gezen ve evin şıklığını temizliğini kısa bir an izlemekten zevk alanınız mutlaka vardır. Buradan sizlere göz kırpıyorum 😉  Bu harika bir şey! 🙂 Şıklık demişken evin en şık olması gereken alanı herkes için salondur. Çünkü misafirlerimizi orada ağırlayıp günümüzün büyük bir kısmını salon da geçiriyoruz. Peki salon dekorasyonu için ne yapmak gerekir diyorsanız size bir fikir verebilirim. Şık bir salon dekore etmek istiyorsanız perdeleri sakın gözden kaçırmayın. Evi yukarıdan aşağı doğru donatan büyük bir görüntü alanı kaplayan ve salona girer girmez ilk gözlemlenen eşyalardan birisi tabi ki perdelerdir. Bu nedenle En Şık Salon Perde Modelleri adlı yazımız ile sizlere fikirler vermeye çalışacağım.

Salon Perde Modellerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

1- Perde alırken salon da konuşlanan mobilyalarınızın rengine ve modeline uygun kumaş ve renk seçmeye çalışın. Hem renk uyumu hem de kumaş uyumu çok önemli. Mesela koltuklarınız klasik ise perdeleriniz de klasik bir kumaştan dikilmeli. Daha şık bir salon için kumaş seçimine özen göstermelisiniz. Kaliteli kumaşlar tercih ederseniz perdeyi uzun süre kullanabilirsiniz. Perde kumaşlarını seçerken ütülemeye gerek olup olmadığını da mutlaka sorun. Saatlerce perde ütülemeyi kim ister ki.

2- Perde seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise güneşin odanıza giriş gücüdür. Rahatsız edici güneş ışığını engellemek için koyu renkte perdeler seçebilirsiniz. Eğer Salona daha az ışık giriyorsa açık tonlarda perde seçmeniz gereklidir. Açık ton perde kullanmak istiyorum ama televizyon izlerken ya da günün bazı saatlerinde salona  ışık girsin istemiyorum diyorsanız koyu renk bir stor kullanabilirsiniz.

3- Salon perde modelleri oldukça geniş bir koleksiyondan oluşuyor. Seçeceğiniz bir perde salonun havasını olumlu ya da olumsuz açıdan değiştirebiliyor. Perde seçerken pek çok faktörü göz önünde bulundurmak gerekir. Kısacası kumaş seçimi, Renk seçimi, model seçimi, boy seçimi, perde cinsi seçimi… ve en önemlisi maliyeti seçim yapmamızda büyük etken olabiliyor.

4- Perde seçiminde önemli olan diğer faktör ise perdenin salon mobilyaları ile uyumlu olması. Bu konuyu bir çok kadın çok akılıca bir yöntemle çözüyorlar. perde diktirirken fon kumaşından koltuklara yastık, yemek masasına şık örtüler diktiriyorlar. bunu sizde denemelisiniz. Salonun duvarında bir çerçeveyi bile perde kumaşından yaptırabilirsiniz.Neler yapacağınız sizin hayal gücünüze kalmış.

Salon perdeleri hakkında yapılacak çok yorum var gelin bir de salon perde modelleri için hazırladığımız görsellere bakalım.

Spor Salon Perde Modelleri

Spor Salon Perde Modelleri

Country Salon Perde Modelleri

Country Salon Perde Modelleri

desenli-salon-perdesi-2

Pembe Desenli Salon Perde Modelleri

Yeşil Zebra Salon Perde Modelleri

Yeşil Zebra Salon Perde Modelleri

Rustik Salon Perde Modelleri

Rustik Salon Perde Modelleri

Klasik gri salon perde modelleri

Klasik gri salon perde modelleri

zebra salon perde modelleri

Zebra salon perde modelleri

Kahverengi Salon Perde Modelleri

Kahverengi Salon Perde Modelleri

Yanki Salon Perde Modelleri

Yanki Salon Perde Modelleri

 

 

http://kadinintrendi.com/wp-content/uploads/2016/11/Yanki-Salon-Perde-Modelleri.gifhttp://kadinintrendi.com/wp-content/uploads/2016/11/Yanki-Salon-Perde-Modelleri-300x300.gifadminEv Modasısalon dekorasyon,Salon Perde Modelleri
En Şık Salon Perde Modelleri Modern olmak, en şık olmak derken artık evlerimizin de şık olmasını istiyoruz. Temizlik yaptıktan sonra tüm odalara oda spreyi sıkıp sonra evin odalarını tek tek gezen ve evin şıklığını temizliğini kısa bir an izlemekten zevk alanınız mutlaka vardır. Buradan sizlere göz kırpıyorum 😉  Bu harika bir...